سوالات متداول

10 / 10
از 1 کاربر

شرکت ایران وافل در زمینه سقف وافل چه خدماتی را انجام می‌دهد؟

  • بررسی نقشه های معماری، جایگذاری ستون و دیوارهای برشی (مهاربند)، ارائه طرح جهت مقایسه سیستم وافل با سیستم های دیگر سقف و برآورد اولیه هزینه‌های اجرای اسکلت.
  • طراحی سازه و ارائه نقشه های اجرایی
  • تامین قالب‌ها
  • نظارت بر اجرای پروژه و ارائه خدمات فنی
  • اجرای پروژه

اجرای سقف وافل آبا به چه روش هایی امکان‌پذیر است؟

سقف وافل ایران وافل با توجه به قابلیت فنی بسیار مناسب، دارای روش اجرای ساده و بدور از هرگونه ساختار پیچیده‌ای می‌باشد و می‌توان با هر نیرویی با آموزش اولیه و وسایل قابل دسترس سقف را اجرا نمود. اجرای سقف وافل عمدتا به روش مدولار صورت می‌گیرد. در این روش نیازی به کفراژ و قالب بندی کامل زیر سقف نیست و تنها با استفاده از یک شبکه شامل قوطی،چهارتراش و ابزاری مشابه که بر روی پایه های اطمینان قرار میگیرد انجام می‌شود. سپس قالب‌های وافل بر روی این شبکه قرار می‌گیرد. هر چند می‌توان به روش سنتی که دال تخت بتنی اجرا می‌شد نیز سقف وافل را اجرا نمود.

آبا برای اجرای سقف وافل نیاز به تجهیزات خاص و با نیروی متخصص می‌باشد؟

سیستم سقف وافل یک طرفه با توجه به شباهت بسیار زیادی که با سقف تیرچه بلوک دارد، روش اجرایی مشابه این نوع سقف را دارد. در سیستم وافل دو طرفه نیز روش اجرا بسیار ساده می‌باشد و شرکت ایران وافل به صورت تخصصی و حرفه‌ای به پیمانکاران محترم سقف وافل آموزش می‌دهد.

آیا مصالح مورد استفاده در این دال ها دارای مشخصات ویژه ای می‌باشد؟

مصالح مورد استفاده دراین دال‌ها شامل بتن، میلگرد و قالب‌های غیرماندگار وافل می‌باشد. مقاومت بتن و میلگرد توسط طراح سازه تعیین می‌گردد که معمولا مانند دیگر اعضای بتنی سازه درنظرگرفته می‌شود.

تفاوت سقف وافل نسبت به دال های تخت تو خالی (کوبیاکس و یوبوت) در چیست؟

دال های تخت توخالی از تیرهای متعامد تشکیل شده و دارای دو لایه بتن همراه با شبکه میلگرد عمود برهم می‌باشد که به‌صورت مقطع I شکل عمل می‌کنند و دراجرای سقف از قالب های ماندگار استفاده می‌شود درحالیکه سقف وافل به‌صورت تیرچه‌های عمود برهم و یک لایه بتن فوقانی می‌باشد و دارای مقطع T شکل می‌باشد و از قالب های غیرماندگار در اجرای سقف استفاده می‌شود. وزن سقف وافل نسبت به دال‌های مجوف هم ضخامت با آن در حدود 40% کمتر است، که این مزیت باعث کاهش مصرف بتن و آرماتور در سقف می‌شود، همچنین در سقف‌های مجوف به علت وجود قالب‌های ماندگار، برای هرسقف نیاز به خرید بلوک‌های یوبوت و کوبیاکس می‌باشد، که این امر در سقف وافل به علت در آوردن قالب‌ها اتفاق نمی‌افتد و در نتیجه هزینه نهایی سقف کاهش می‌یابد.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :