اینو وود

صفحه قالب پلیمری توخالی جدید برای بتن ساختمانی

اینو وود قالب جایگزین پلای وود یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد است، این قالب مقرون به صرفه ، دوستدار محیط زیست سبز، پلیمر تقویت شده همراه با فناوری نانو میباشد. اینو وود(Innowood) می تواند به طور کامل جایگزین تخته چندلای چوب پلای وود  (Plywood) شود که عملکرد خوبی نسبت به قالب WPC و قالب PVC دارد.

 می توانید بیش از 100 بار در پروژه های خود از این قالب دوباره استفاده شود. اندازه های مختلف مانند 915 * 1830 میلی‌متر / 1220 * 2440 میلی‌متر در دست تولید می باشد. قالب اینو وود  (Inno wood) از نظر انواع غنی است و شکل و اندازه آن را می توان با توجه به نیازهای پروژه های ساختمانی با عرض 1220 در طول دلخواه سفارشی کرد. ویژگی‌های مفید بسیاری دارد، توجه به این نکته حائز اهمیت است که اینو وود نسبت به پلای وود مقرون ‌به‌صرفه تر است.

همان طور که گفته شد اینو وود مناسب ترین جایگزین برای پلای وود یا تخته چندلای است، این دو محصول از لحاظ ساختار و مواد تشکیل دهنده یکسان نیستند، ولی از لحاظ کاربردی هر دو  برای تیر و دال های ساختمانی استفاده می شوند،  ساختار اینو وود Innowood  از پلیمر تقویت شده تشکیل شده است.

 

اینو وود یا جایگزین قالب پلای وود چیست؟ (Plywood)

واژه اینو وود  (Innowood) به مساله نوآوری در صنعت کامپوزیتهای چوبی – پلاستیکی  (Innovative wood)  اشاره دارد، پلی وود  (Polywood) به کامپوزیتهای چوبی– پلاستیکی اطلاق می شود که از چوب در هر شکلی و ترموست ها یا ترمو پلاستیک ها ساخته شده اند. ولی محصول اینو وود (Innowood) از پلیمری تقویت شده تولید می شود که اصطلاحا به جایگزین پلی وود معروف است. در واقع اینو وود مناسب ترین جایگزین قالب پلای وود در صنعت ساختمان سازی است که در ایران انحصاری در شرکت اینو وود تولید می شود.

 

پلی وود Polywood چیست؟ پلی وود ماده ای شبیه چوب است که از پلاستیک‌های بازیافتی ساخته می‌شود. این الوار پلاستیکی مصنوعی به شکل تخته عرضه می‌شود و به چوب رنگ‌ شده شباهت دارد. اما نکته مهم اینجا است که برخلاف پلای وود، در ساخت پلی‌ وود از هیچ‌گونه چوب طبیعی یا فرآورده ‌های چوبی استفاده نشده است و مواد اولیه آن از ترموپلاستیک ها و ترموست ها تشکیل میشود و یک محصول کاربردی را به وجود می آورد.  ترموپلاستیک یا گرمانرم پلیمرهایی هستند که با افزایش دما بدون تغییر شیمیایی ذوب می‌شوند، بسیار حائز اهمیت است که بدانید این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود.

 

پلای وود Plywood یا تخته سه لایه چیست؟

پلای وود یا تخته چندلایی، تخته چوب سه لایی، پنج لایی یا هفت لایی است که از ورق های چوبی چسبیده به هم تشکیل شده است که استحکام و دوام خوبی دارد. این تخته چوب مستحکم، مزایای بیشماری دارد که از این مزایا میتوان به وزن کم، انعطاف پذیری بسیار بالا و مقاومت در برابر رطوبت آن اشاره نمود. به دلیل این مزایای بینظیر، کاربردهای فراوانی دارد که سبب شده است برای هر فعالیتی یک ضرورت به حساب آید.

 

مواد تشکیل دهنده قالب اینو وود

با توجه به استقبال زیاد از  پلی وود Polywood  ، شرکت اینو وود Innowood رو به تولید بیشتر این محصولات با آخرین تکنولوژی و بهترین کیفیت آورده است و این باعث شده تا تقاضا برای خط تولید محصولات اینو وودInnowood  نیز بیشتر شود.

 

در فرآیند ساخت اینو وود به غیر از مواد اولیه اصلی به طور متوسط تا میزان 10 درصد افزودنی ها بکار گرفته می شود که بسته به نوع پلیمر مصرفی و کاربرد نهایی اینو وود (پلی وود) میزان و درصد استفاده از مواد افزودنی فرق می کند. حضور برخی افزودنی ها جهت تولید این محصول الزامی است. به منظور بهبود خواص نهایی محصولات اینو وود سهولت فرایند تولید از افزودنی ها و ادتیو های متعددی در صنعت اینو وود استفاده میگردد که برخی از آنها عبارتند از :

 

-        پایدارکننده

-        افزودنی کاهنده چگالی

-        روان‌کننده و کنترل کننده رئولوژی

-        جفت کننده (سازگارکننده)

-        به تاخیراندازنده شعله

-        ضدآفت و …

 

 

مزایای قالب اینو وود (Innowood) جایگزین  قالب پلای وود  (Plywood)

 

حال که با فرآورده پلی وود آشنا شدید می خواهیم شما را با برجسته‌ترین مزایای قالب اینو وود آشنا کنیم:

 

1-  وزن کم و سبک قالب اینو وود (Innowood)

همانطور که می‌دانید محصولاتی که از چوب طبیعی ساخته شده اند، وزن بسیار بالایی دارند و در حمل و نقل میتوانند دردسرساز باشند با توجه به مواد تشکیل دهنده اینو وود این مشکل بزرگ در این محصول برطرف شده است و با استفاده از پلاستیک‌های پلی پروپیلن که وزن بالایی ندارند، وزن به شدت پایین آمده است تا به راحتی قابل حمل و نقل باشد.

2-      عمر و دوام بالای جایگزین  قالب پلای وود  Plywood

ترکیبات سازنده اینو وود و همچنین فرآیند تولید آن منجربه عمر بالای این محصول شده است و مشتریان تا سالیان سال میتوانند با هزینه نگهداری بسیار کم، از این محصول بادوام استفاده نمایند. با توجه به اینکه هر مصرف کننده ای تمایل دارد، محصولی را که خریداری میکند از عمر بالایی برخوردار باشد اینو وود از این ویژگی برخوردار است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :