شوتینگ نخاله ساختمانی

شوت نخاله یا شوتینگ نخاله ساختمانی چیست؟  

شوتینگ نخاله ساختمانی زمان احداث ساختمان یا انجام تعمیرات ساختمانی کاربرد دارد. غالبا در این نوع شوتینگ نخاله های ساختمانی، مصالح و سایر ضایعات ساختمانی از طبقات مختلف به پایین ساختمان انتقال داده می شود. این محصول یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش برای حذف کردن زباله های ساختمانی از ساختمان است، شوتینگ نخاله ساختمانی طوری تولید می شود که از آن در اجرای سایر پروژه های ساختمانی بتوان استفاده کرد.

یکی از ایده آل ترین روش ها جهت تخلیه نخاله ها و باقیمانده مصالح ساختمانی در طبقات، استفاده از سیستم شوتینگ نخاله است.  شوت نخاله ساختمانی در عین راحتی اجرا، سرعت بالای تخلیه و همچنین ایمنی در هنگام تخلیه نخاله ها را به همراه دارد. 

شرکت ایران وافل تولیدکننده شوت نخاله ساختمانی از جنس پلیمر پلی اتیلن سنگین (HDPE) بوده و دلیل انتخاب این پلیمر در ساخت شوت ساختمانی بحث مقاومت بالای ضربه ای این نوع پلیمر نسبت به دیگر پلیمرهای موجود در بازار است. 

آیا میدانید اجزا و قطعات شوتینگ نخاله چیست؟ 

شوتینگ‌های زباله در قدیم مانند سیستم‌ شوتینگ نخاله ساختمانی جدید از اجزای تشکیل دهنده متعددی ساخته نمی شدند. اجزا و قطعات محصولات جدید برخی به عنوان اولویت اول عملیاتی و برخی به عنوان اولویت‌های بعدی کارایی تعبیه می‌شوند. مهمترین اجزای تشکیل دهنده شوت ساختمانی از چهار بخش تشکیل شده است که عبارتند از: 

 

 • هاپر (Hopper) یا دریچه کانال شوتینگ زباله

    هاپر یا بخش ورودی شوت ساختمانی جهت عدم آسیب شیمیایی و رطوبتی دریچه‌ها،از استنلس استیل تولید می شود، امکان اینکه هاپر یا ورودی در هر طبقه وجود داشته باشد مطابق با نیاز مشتری وجود دارد به طور کلی می توان گفت دریچه‌ کانال شوت نخاله، به جهت دسترسی مجزای هر طبقه به باکس‌های انتقال ضایعات، تعبیه شده است. ابعاد بخش ورودی سیستم شوت ساختمانی عبارتند از : 

 • قطر فوقانی شوتینگ ایران وافل : 65 سانتیمتر
 • وزن هر عدد هاپر شوت نخاله :11 کیلوگرم 
 • ارتفاع هاپر شوت زباله:120 سانتیمتر 
 • قطر پایینی شوتینگ ایران وافل : 55 سانتیمتر 
 • سطل شوتینگ نخاله - اجزا و قطعات شوت ساختمانی

  سطل شوت ساختمانی در مسیر شوت نخاله را ساخته و متصل کننده سیستم شوت نخاله هستند گفته می شود. که مشخصات این سطل ها از قرار زیر می باشد:

 • ارتفاع هاپر شوت زباله: 110 سانتیمتر 
 • قطر فوقانی : 55 سانتیمتر 
 • قطر پایینی : 50 سانتیمتر 
 • وزن هر عدد هاپر شوت نخاله :9 کیلوگرم 
 • مخزن زباله یا باکساجزا و قطعات شوت ساختمانی

   کانال عمودی جهت جمع‌ آوری و انتقال زباله‌ها را باکس می گویند، مخزن زباله یکی از مهمترین اجزا شوت ساختمانی است.

 • تکنولوژی شستشوی خودکار

     باکس‌ شوتینگ ایران وافل به سیستم شستشوی خودکار مجهز است. تکنولوزی شستشوی خودکار باعث می شود تا حد قابل توجهی از انتشار آلودگی، ویروسها و بوهای ناخوشایند در شوت ساختمانی جلوگیری شود. استفاده از افشانک‌های پرفشار آب و گاهی تمیزکننده ها نیز توصیه می‌شود.

 • سرعت گیر  شوتینگ نخاله ساختمانی

    سرعت گیر شوتینگ دارای انحنایی در گلویی است به دلیل اینکه از سرعت پرتاب کیسه‌ زباله، کم شود. به جهت حساسیت بالای طراحی این اجزا، سرعت‌گیر شوتینگ نخاله در قطرها و ضخامت‌ ورق مختلفی تولید می‌شوند.

 • سه راهی شوتینگ

    حالت اریب حدفاصل دریچه‌ها و کانال اصلی شوتینگ نخاله و زباله‌ها به منظور عدم برخورد دست ساکنان با آشغال‌های پرتاب‌ شده‌ تعبیه شده است.

 • دریچه‌ی پایین شوت ساختمانی

   دریجه پایین بصورت اتوماتیک در هنگام ورود کیسه‌های زباله، باز و بسته می‌ شود. 

 • ونت هوای شوتینگ

   خروج گازهای حاصل از تجزیه زباله‌ها و کمک به خارج سازی بوی نامطبوع 

 • بخش عایق صوتی در شوتینگ نخاله

جهت کاهش آلودگی‌ صوتی در شوتینگ، از عایق‌های خاص استفاده می‌شود جنس این عایق ها «ای پی دی ام»  می باشد.

 

اتصالات در شوتینگ نخاله ساختمانی

واشر، مهره، رول بولت نمره 10 (جهت نصب و فیکس کردن براکت شوتینگ نخاله)، زنجیر، قلاب یو، شگل از اتصالات شوتینگ نخاله ساختمانی است که توسط شرکت ایران وافل تهیه و به مشتری مطابق تعداد طبقات تحویل داده خواهد شد،  از زنجیر جهت سهولت و سرعت نصب و راحتی تعویض قطعات آسیب دیده در حین سرویس دهی استفاده می کنند.

 

 

 

 براکت شوتینگ نخاله ساختمانی (ساپورت فلزی نگهدارنده )

کاربرد این نوع ساپورت بیشتر برای نصب و پشتیبانی از نردبان کابل و سینی کابل ها معمول است، ولی به همان اندازه برای مهار لوله های مختلف و همینطور کانالهای عبوری از داکتهای بتنی نیز کاربرد دارد. می توان گفت براکتها قابلیت نصب مستقیم به ستون، دیوار، سقف و کف را هم دارند. فروش براکت، دستک و نگهدارنده یا ساپورت دیواری و همچنین ساخت انواع سفارشی آن توسط شرکت ایران وافل انجام می پذیرد. 

بهتر است بدانید براکت فلزی که بر روی دال بتنی سقف و در لبه هر طبقه نصب می شود حکم نگهدارنده جانبی شوت نخاله ساختمانی را دارد و از طرفی مجموعه هاپر و سطل های امتداد آن به این براکت فلزی متصل می شوند، یعنی در طول سیستم شوت نخاله از قسمت پشت بام تا مخزن تخلیه، در تزار هر طبقه یک مهار توسط براکت فلزی تامین می گردد که مورد مانع از دررفتگی سیستم شوت نخاله در اثر ضربات ناشی از نخاله ها به بدنه شوت نخاله ساختمانی می شود. 

 

جهت استعلام قیمت، خرید براکت و ساپورت دیواری تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان فروش بهره مند شوید.

 09128473430 ،  09128473630 ،  09128473830 

 

 

روش نصب براکت شوتینگ نخاله ساختمانی

روش نصب براکت بسیار ساده است و به راحتی انجام میشود و پیچیدگی خاصی ندارد. روی انواع براکت ها عمدتا سوراخ ها یا پانچ هایی تعبیه شده که امکان اتصال براکت از طریق پیچ کردن این سوراخ ها به شی یا سطح مورد نظر مانند دیوار را فراهم می سازد. این پانچ ها روی کفی برای نصب رول بولت یا انکر بولت و برای اتصال براکت به دیوار مناسب هستند. از طرف دیگر پانچ های روی بدنه براکت به بستها یا سینی کابل ها و دیگر تاسیسات متصل میشوند تا آنها را ساپورت کنند.

 

انواع تولید براکت شوتینگ نخاله ساختمانی

براکت فلزی شوتینگ ساختمانی از جنس های مختلف ( روکش های مختلفی) تولید شده و در بازار موجود است که پرکاربردترین آنها عبارتند از:

–  براکت فولاد گالوانیزه سرد: از ورق فولادی و روکشی نازک از فلز روی ساخته شده که در برابر خوردگی مقاوم تر باشد.

–  براکت فولاد با روکش رنگ کوره ای: از ورق فولادی با پوشش بادوام ساخته شده که نسبت به سایر انواع تولید، زیباتر و سازگارتر با محیط زیست است.

– براکت فولاد ضد زنگ: در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم است.

–  براکت فولاد گالوانیزه گرم: این نوع براکت از ورق فولادی همراه با روکشی ضخیم فلز روی تولید شده جهت محافظت در برابر خوردگی.

براکت های تولید شده در شرکت ایران وافل در اندازه ها و کاربردهای گوناگون ساخته شده و طبق کلاس ها و اشکال گوناگون به فروش می رسند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع براکت موجود در ایران فایل با ما تماس بگیرید. 

 

 

چگونه یک براکت انتخاب و سفارش دهیم؟

روش انتخاب و سفارش براکت بستگی دارد به نوع پروژه و میزان وزنی که باید تحمل کند. غالبا نقشه و اندازه های دستکها با توجه به نیاز پروژه طراحی شده و در اختیار تولید کننده برای اعلام قیمت قرار میگیرد. برای تسهیل امر طراحی دستکها، می توانید از مهندسان شرکت ایران وافل مشورت بگیرید.

قابل ذکر است بدانید برخی از تیپ های براکت در اندازه های استاندارد به صورت پیش فرض در انبار موجود است تا امکان خدمت رسانی به پروژه هایی که زمان کافی برای پروسه ساخت را ندارند، وجود داشته باشد. ما در این شرکت انواع بست، براکت، دستک، ساپورت یا نگه دارنده دیواری، ساپورت تاسیسات و ساپورت لوله  را بر اساس احتیاجات پروژه صنعتی یا ساختمانی شما تامین می کنیم.

 

مزایای شوتینگ نخاله ساختمانی

از مزایای شوتینگ نخاله ساختمانی شرکت ایران وافل می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سبک و حمل آسان
 • با استفاده از شوتینگ دیگر نیازی به جابجایی و انبار کردن نخاله برای بارگیری نیست.
 • طراحی مهندسی شده و مطمئن با تکنولوژی جدید و هزینه تهیه بسیار کم 
 • سرعت بالای شوتینگ در خروج نخاله‌ها: از مزایای مهم سیستم شوتینگ نخاله این است که از طریق آن میتوان تمام مصالح و نخاله‌های ساختمانی را خیلی سریعتر به خارج از ساختمان انتقال داد. سرعت خروج این نخاله‌ها در هر شرایطی، به خصوص زمانی که ساختمان در حال ساخت ارتفاع و طبقات زیادی دارد، از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.
 • دوستدار محیط زیست: انتقال نخاله‌ها با کمک شوتینگ باعث می شود تا از آلودگی‌های صوتی و سر و صداهای زیاد جلوگیری شود، با وجود این سیستم‌ها دیگر شاهد ایجاد گرد و غبار نبوده و این موضوع به حفظ محیط زیست و حفاظت از حیوانات کمک می‌کند.
 • صرفه جویی و حذف هزینه بارگیری: در صورت عدم وجود شوتینگ نخاله ساختمانی، انتقال مصالح باید به وسیله نیروهای انسانی صورت بگیرد که برای آنها باید مزد روزانه یا ساعتی در نظر گرفته شود. اما با وجود سیستم شوتینگ نخاله میتوان این هزینه‌های جابجایی مصالح را به صفر رسانده و در سرمایه خود صرفه جویی کرد.
 • انتقال پسماندها از هر طبقه به صورت همزمان: شوت هم زمان نخاله و زباله‌های چند طبقه همزمان،همانطور که می دانید معمولا در هر طبقه دارای یک دریچه هستند که از طریق آن میتوان برای انتقال پسماند و مصالح استفاده کرد. بر این اساس میتوان تمام پسماندهای ساختمانی را از تمام طبقات به طور همزمان به خارج انتقال داد.
 • سطح ایمنی بالا: کاهش خطرات ناشی از دفع نخاله و زباله‌ها به روش‌های سنتی، مهمترین مزایای شوتینگ نخاله ساختمانی ایمنی بالای آن است که با نصب این سیستم‌ها میزان ریسک پذیری کاهش پیدا کرده و سطح ایمنی کار بالاتر می‌رود.

 

 

قیمت شوت نخاله ساختمانی

همانگونه که در بالا اشاره رفت شوت نخاله ساختمانی دارای چهار بخش کلی است که قیمت هر کدام به تفکیک : 

قیمت هر عدد هاپر یا ورودی شوت نخاله : 2,000,000 تومان 

قیمت هر عدد سطل سیستم شوتینگ نخاله ساختمانی : 1،450،000 تومان 

قیمت کل اتصالات هر طبقه 3 تا 3.5 متری : 1،450،000 تومان 

قیمت هر عدد براکت فلزی : 1،450،000 تومان 

بعبارتی مبلغ موردنیاز برای تامین سیستم شوت نخاله برای هر طبقه ساختمانی حدود 9،250،000 تومان خواهد بود که مثلا برای تخلیه نخاله های یک ساختمان 10 طبقه چیزی در حدود 92،500،000 تومان موردنیاز است.

نام نوع قالب عرض (cm) طول (cm) قیمت (تومان)
Hopper هاپر یا ورودی شوت نخاله 55*130 3 2,000,000
Chute سطل سیستم شوتینگ نخاله ساختمانی 45*110 3 1،450،000
Support براکت فلزی * 2/5 1،450،000
Connection اتصالات هر طبقه 3 تا 3.5 متری * * 1،450،000

 

سوالات متداول شوتینگ نخاله ساختمانی

 چگونه میتوانم قیمت شوتینگ نخاله ساختمانی را بدست آورم؟

در شرکت ایران وافل قیمت شوتینگ نخاله ساختمانی، با توجه به تعداد و وسعت پروژه شما مشخص می شود. کیفیت شوتینگ های نخاله ساختمانی به گونه ای است که در چندین پروژه می توان از آنها استفاده کرد. قبل از خرید شوتینگ ساختمانی بهتر است از مشاوره رایگان کارشناسان بهره مند شوید تا بهترین و مقرون به صرفه ترین شوتینگ نخاله را تهیه کنید.

 

محصولات ایران وافل اعم از شوتینگ نخاله را در کجا می توانیم تهیه کنیم ؟ آیا فقط در تهران و کرج فروش دارید؟

یکی از بزرگترین شرکت تولیدکننده های مصالح ساختمانی حال حاضر کشور ایران وافل است. محصولات و خدمات این شرکت در تمامی نقاط کشور قابل دسترسی است. از این رو هر شهر ایران و حتی خارج ایران هستید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان بصورت تلفنی و حتی حضوری، بهترین محصولات و خدمات ساختمانی را دریافت کنید.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :