زهکش سه بعدی

 زهکش سه بعدی 

   زهکش های سه بعدی تولید شده توسط شرکت ایران وافل گزینه مناسبی جهت تامین مصالح جهت زهکشی پروژه های عمرانی مختلف می باشد. این زهکشها در ابعاد 40x60 Cm تولید شده و ضخامت هر پنل سه سانتیمتر است.  چهار عدد از این زهکش ها حدود 1 مترمربع را پوشش می دهند. 

 زهکش سه بعدی

مزایای زهکش سه بعدی 

از مزایای این نوع زهکش سه بعدی می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • ایجاد شرایط مناسب رشد برای ریشه گیاه :  ضخامت سه سانتیمتری زهکش عمقی مناسب برای رشد ریشه گیاه بوجود آورده و برای مدت زمان طولانی رطوبت موردنظر گیاه را تامین میکند. 

 زهکش سه بعدی

  • ذخیره مناسب آب :  بدلیل ضخامت و طراحی مناسب زهکش سه بعدی امکان ذخیره 2 لیتر آب در هر مترمربع وجود دارد که منجر به عدم هدر رفت آب در حین آبیاری گیاه می گردد. 
  • ساختار مستحکم و مقاوم در برابر بارهای وارده: مقاومت بالای این زهکش در برابر بارهای وارده یکی از شاخص ترین ویژگی های این نوع زهکش است. هر مترمربع از  زهکش توانایی تحمل حدود 70 تن بار وارده را دارد بدون آنکه استراکچر و ساختار  زهکش دچار لهیدگی شود. از این رو گزینه مناسبی جهت زهکش کف راههای پرترافیک محسوب می شود. 
  • نصب راحت : پنل های زهکش به راحتی بوسیله حفره ها و زائده های تعبیه شده روی آن به یکدیگر چفت و بست می شوند. از این رو نصب زهکش به مهارت خاصی نیاز نداشته و با سرعت بالا قابل اجرا است. 
  •  وزن سبک : هر متر مربع از این زهکش حدود 2.5 کیلوگرم وزن دارد. از این رو حمل آن در پروژه بسیار راحت صورت می پذیرد. 

 زهکش سه بعدی

 

 

 

زهکش سه بعدی

    از این زهکش می توان در انواع زهکشی عمودی، افقی، تونل های قطار و مترو، روف گاردن، دیوار سبز و غیره استفاده نمود. در یک نگاه کلی ویژگی های زهکش سه بعدی تولیدی شرکت ایران وافل در جدول زیر آمده است: 

 

مقاومت نهایی زهکش 80 تن بر مترمربع
وزن هر متر مربع 2.5 کیلوگرم 
رنگ  مشکی
مقاومت شیمیایی بیولوژیکی در مقابل جلبک، خزه، مواد شیمایی خاک و باکتری های خاک 
مقاومت حرارتی در محدوده دمایی -30 درجه تا +120 درجه 
ذخیره آب در هر متر مربع حدود 2 لیتر
عمر مفید  حدود 100 سال 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :