قالب وافل

قالب وافل را بسیاری از کسانی که در صنعت ساختمان فعالیت دارند به خوبی می شناسند زیرا این قالب سقف امروزه به علت موارد فنی و اقتصادی درپروژه های عظیم کاربرد فراوان دارد.  

سازه ها بعد از قرن 19 و  با گسترش علم شکل امروزی را به خود گرفتند که این تغییر تحول بزرگی در معماری سقف داشت بزرگترین رویداد بعد از قرن نوزدهم نگاه مجدد و ورود گسترده سقف وافل، در صنعت ساختمانی بود که باعث شد سازه‌هایی با دهانه وسیع و  طرح‌های نامنظم قابل اجرا شوند زیرا اجرای این سازه‌ها، تا قبل از سقف وافل خیلی نادر و سخت بود.

قالب وافل چیست؟

سقف وافل یا قالب وافل در ابعاد و شکلهای مشخص مهندسی شده با جنس پلاستیک پلی پروپیلن تولید می شوند کاربرد قالب وافل باعث می شود تا بتن ناکارآمد در دال های بتنی حذف شود. در واقع بخشی از دال بتنی که تحت تنش فشاری نیست و هیچ عضو کششی را هم در خود نگه نمی دارد حذف می شود که امر سبب شده هم از لحاظ اقتصادی و هم سبک سازی سازه و کاهش جذب انرژی لرزه ای به یکی از پرکاربردترین قالب های پلاستیکی از جنس پلی پروپیلن با قابلیت چندین بار استفاده ، معروف شود.

واژه وافل انگلیسی است به معنی بیسکوییت یا دسری با طرح پنجره ای، به همین دلیل سیستم‌های سقفی دال های مشبک و پنجره مانند را با قالب وافل اجرا میکنند. طراحی و اجرای سقف وافل بسیار متفاوت و اصولی است.

نکته حائز اهمیت این است که در قالب سقف وافل عملکرد به‌صورت یک و یا دوطرفه بستگی دارد که قالب‌ها به فرم طولی و یا مربعی باشند.

همچنین قالب های وافل پس از تمام شدن عملیات بتن‌ریزی جدا می شوند و مجدداً قابل استفاده می باشند از این رو علاوه بر حفظ منابع ملی به استحکام، سبک‌سازی و ایمنی بیشتر ساختمان در زمان وقوع زلزله کمک خواهد شد. تعداد دفعات قابل استفاده از قالب وافل با کیفیت و مناسب در بتن ریزی حداقل 25 سقف وافل یا 25 بار می باشد.

 تولید قالب وافل

تولید انواع قالب وافل در شرکت ایران وافل صنعت

شرکت ایران وافل صنعت تولید کننده قالب وافل در ایران با بالاترین مرغوبیت این اطمینان را به مشتری قالب وافل  با یکسال گارانتی شکستگی می دهد. این شرکت قالب وافل را در سه رنگ سفید، طوسی و مشکی تولید و به بازار عرضه میدارد. لازم به ذکر است که بدانید کیفیت قالب های سقف وافل از تیره به روشن بالاتر میرود از این رو پیشنهاد ما خرید قالب وافل با رنگ سفید می باشد. ابعاد و مشخصات قالب وافل عبارتند از:

 
ابعاد وافل درارتفاع فاصله آکس به آکس تیرچه در سقف وافل عرض تیرچه پایینی سقف وافل عرض تیرچه بالایی سقف وافل سایز دهانه
60x60 19cm 60cm  10cm  16cm   8-6m 
60x60 25cm 60cm  10cm  16cm  9-8m 
60x60 30cm 60cm  10cm  16cm  10-8m
80x80 28cm  80cm  12cm  18cm 10m
83x83 40cm  83cm  12cm  18cm 12-10m 
90x90 30cm  90cm  20cm  26cm  14-12m
90x90 40cm  90cm  20cm  26cm 14m >
 

 در ادامه نحوه اجرای قالب وافل و قیمت خرید قالب وافل و قیمت فروش قالب وافل بررسی می شود و همچنین نکاتی در مورد ابعاد و انواع قالب وافل نیز بیان خواهد شد. با ما همراه باشید.

نحوه اجرای قالب وافل

نحوه اجرای قالب وافل از طریق روش‌های مختلفی قابل اجراست، نکته قابل توجه این است که تمامی روش ها باید به‌صورت دقیق اجرا شود تا سقف هایی که ساخته می‌شوند از کلیة استانداردهای لازم برخوردار باشند و سطح ایمنی آن‌ها افزایش یابد. به گفته بعضی از کارشناسان روش تخت جزء مرسوم‌ترین روش‌هایی است که امروزه بیشتر اجرا می شود.

به طور کلی اجرای ساخت سقف های وافل را چندین مرحله تکمیل می کند که مهم ترین آن زیرسازی است که باید به آن توجه ویژه داشت، زیرا در صورت هرگونه نقص در زیرسازی سقف وافل، امکان دارد مشکلات زیادی در مراحل بعدی به وجود آورد و پیمانکاران و کارفرمایان هزینة زیادی را متحمل شوند. هزینه اجرای سقف با قالب‌ وافل یک‌طرفه به‌صورت مترمربع محاسبه می‌شوند. قيمت اجرای سقف قالب‌ وافل به موارد زیادی مثل ابعاد قالب وافل، کیفیت آنها، شرایط و موقعیت پروژه و… بستگی دارد.

 نحوه اجرای قالب وافل

قبل از اینکه مراحل اجرای ساخت را با هم بررسی کنیم بهتر است بدانید اجرای سقف وافل مزایای قابل‌توجهی برای کارفرمایان دارد هر چند استفاده از روش اجرای مدولار سقف وافل نیز گاهی گزینة مناسبی می باشد البته برای انتخاب بهترین روش اصولا به مزایا و معایبی که هر یک از این روش‌ها دارند توجه می شود و سپس بکارگرفته می شوند. یعنی در کنار مزایای مختلفی که اجرای تخت سقف وافل دارد باید مزایای اجرای مدولار را هم موردتوجه قرار داد بدلیل اینکه در بعضی از پروژه‌ها بکارگیری این روش گزینة مناسب‌تری خواهد بود. می دانید مهم‌ترین مزایای اجرای مدولارچیست؟ در اجرای مدولار می‌توان با کمترین ابزار ممکن به ساخت سقف وافل پرداخت، در این روش دیگر نیازی به استفاده از ابزارهایی مانند پلای‌وود نخواهد داشت. همچنین اجرای مدولار برای اجرای دهانه‌های متعارف کاملاً مناسب است ولی اجرای آن‌ها ‌دقت بیشتری نیاز دارد و برای افزایش کیفیت سقف باید موارد مختلفی موردتوجه قرار گیرد. به طور کلی مزایای اجرای قالب وافل عبارتند از:

-          حمل و انتقالات آسان تأسیسات از زیر سقف

-          ایمنی کارگران در حین ساخت

-          بدون نیاز به ماشین‌آلات و تجهیزات خاص جهت اجرا

-          کاهش آلودگی صوتی در حین تولید

-          اجرای آسان بازشو و داکت برای عبور تأسیسات

-          سبکترین مصالح سقف از نظر حمل‌ونقل

-          افزایش سرعت و سهولت اجرا به دلیل کاهش عملیات آرماتوربندی

-          آرماتوربندی سریع

-          پایین بودن حجم بتن‌ریزی در کل سازه

-          اجرای آسان و سریع با کمک نیروی بومی هر منطقه

مراحل اجرای سقف وافل و خرید قالب وافل

تولید قالب وافل از فعالیت های مجموعه ایران وافل صنعت می باشد لذا برای مشاوره خرید قالب وافل و دیگر محصولات در ابعاد و انواع مختلف با مجموعه تماس بگیرید تا از مشاوره و تخصص کارشناسان فروش بهره مند شوید. اجرای سقف وافل غالبا در پنج مرحله کلی انجام میگردد که عبارتند از:

مرحله اول اجرای سقف وافل: زیر سازی سقف وافل

زیرسازی سقف وافل در مرحله اول اجرای قالب وافل اصلا پیچیده نیست و تقریبا مانند اجرای سقف های تیرچه بلوک ساده و با جک های معمول ، لوله داربست یا قوطی فلزی و دیگر وسایل معمول اجرای سقف که در کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد، قابل اجراست. جک‌هایی که برای زیرسازی سقف وافل مورداستفاده قرار می‌گیرند اغلب برای پیاده‌سازی سقف هایی با ارتفاع ۴ متر و کمتر استفاده می شوند که در ارتفاع‌ بالاتر نمی توان از آن‌ها استفاده کرد، در این صورت باید از داربست‌های فلزی جهت اجرای سقف وافل استفاده کرد.

شاسی گذاری غالبا بعد از نصب داربست صورت میگیرد که برای مرحله بعد از ساخت سقف های وافل آماده می شود. شاسی گذاری باعث می شود تا قالب های وافل در مراحل مختلف به‌خوبی بر روی بستر به وجود آمده بتوانند قراربگیرند، لوله و پروفیل‌های فلزی چارگوش، سیم‌های مفتول، سر جک و اتصالات مختلف وسایلی هستند که در شاسی گذاری به آنها نیاز می شود تا بتوان اتصالات مختلف را به یکدیگر وصل کرد.

مرحله دوم اجرای سقف وافل: قالب گذاری

قالب گذاری در مرحله دوم جزء اصلی ترین مرحله در ساخت سقف های وافل می باشد، برای قراردادن قالب های وافل بر روی شبکه زیر سازی شده نیاز است تا پیمانکاران با توجه به انواع مختلف قالب ها و همچنین نقشه موجود سازه محاسبات خود را انجام داده سپس به اجرا بپردازند زیرا چیدمان قالب‌ها باید مطابق نقشه‌های اجرایی باشند که توسط پیمانکاران سازه ارائه شده است، قالب های ایران وافل صنعت از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند و برای جدا سازی آن ها نیازی به روغن کاری قبل و بعد قالب وافل نیست.

نکاتی که باید در مرحله قالب گذاری یا جایگذاری قالب ها باید در نظر گرفت بکارگیری قالب هایی است که گوشه های نرم داشته باشند زیرا تیزبودن گوشه‌های قالب این مشکل را به وجود خواهد آورد که قالب ها بعد از بتن‌ریزی به‌خوبی جدا نشوند.

برای بعضی از انواع قالب ها که مشکل چسبندگی دارند روغن اندود نمودن قالب ها تنها روشی است که می توان پیشنهاد داد تا از مشکل چسبندگی قالب به بتن جلوگیری شود. 

 

 

 

مرحله سوم اجرای سقف وافل: آرماتور بندی

استحکام سقف های وافل بستگی به آرماتوربندی دقیق در مرحله سوم اجرا دارد از این رو باید در آرماتوربندی حساسیت و دقت ویژه ای داشت.

به طور کلی میتوان گفت آرماتوربندی باید طبق نقشه موجود از سازه، به صورت شبکه ای منظم از قالب ها، مجموعه آرماتورهای فوقانی و تیرچه اجرا شوند.

یعنی میلگردها و سایر ابزارهای فولادی با روش‌های بسیار دقیق و طبق نقشه سازه  که وجود دارد در کنار یکدیگر چیده می‌شوند آنگاه با کمک جوشکاری سرد به یکدیگر متصل می‌شوند. گاهی از بست های فلزی می توان برای اتصال میلگرد ها استفاده کرد. رعایت اصول مهندسی در آرماتوربندی بسیار حائز اهمیت است زیرا آرماتوربندی دقیق  و بدون نقص به افزایش طول عمر سقف وافل کمک قابل‌توجهی  می کند و هزینه‌های نگهداری از این سقف ها را نیز کاهش می دهد.

مرحله چهارم اجرای سقف وافل: بتن ریزی

برای بتن‌ریزی بر روی قالب های وافل از پمپ‌های زمینی و پمپ‌های هوایی استفاده می شود. مشکلاتی مانند پوکی بتن را می توان با استفاده از بتن با کیفیت رفع کرد، استفاده از هر دوی این روش‌ها باتوجه‌به ضوابط اجرایی بتن‌ریزی سقف انجام پذیر است. در اصل این مرحله مطابق مبحث نهم مقررات ملی ساختمان انجام می گردد.  لازم به ذکر است که برخلاف سقف هایی مانند کوبیاکس، یوبوت و …، به دلیل عدم نیاز به لایه تحتانی بتن، مشکل عدم نفوذ بتن در لایه زیرین در سقف حذف می‌گردد.

یکی از بهترین بتن‌هایی که می‌توان برای ساخت و اجرای سقف های وافل استفاده کرد، بتن‌های اس سی سی می باشد. دراین بتن  ترک‌خوردگی مشاهده نشده است و کیفیت سقف ها را تا حد زیادی افزایش میدهد. بعد از انتخاب یک بتن با کیفیت باید آن به ‌صورت یکنواخت و یکدست پاشیده شود تا فضای بین قالب ها به‌خوبی پر و استحکام مناسبی ایجاد گردد.

مرحله پنجم اجرای سقف وافل : باز کردن قالب

بازکردن قالب‌ قفل دار وافل شرکت ایران وافل صنعت از زیر سقف بسیار آسان میباشد. به دلیل ساختار طراحی شده در قالب‌های وافل ایران وافل و افزایش ضخامت لبهٔ دور قالب از 2 سانتی‌متر به 5 سانتی‌متر، استحکام لبه‌های قالب بسیار بالاست. یادتان باشد زمان بازکردن قالب ها به جنس بتن، ارتفاع و ابعاد سقف ها بستگی دارد که معمولا بیشتر از یک ماه می باشد. البته زمان باز شدن قالب هایی که نقش‌های مختلف در سقف وافل دارند متفاوت می باشد از این رو پیمانکاران باید به‌صورت دقیق زمان باز شدن هرکدام از قالب ها را د رنظر داشته باشند.

 قیمت خرید قالب وافل

قیمت قالب وافل

قیمت قالب وافل بستگی به موارد مختلف دارد قبل از هر چیز بدانید قالب های وافل یک طرفه به صورت متر مربع و قالب های وافل دو طرفه دانه ای به فروش می رسد. تولید قالب وافل در شرکت ایران وافل علاوه بر کیفیت دارای قیمت بسیار پایین نسبت به همکاران دارد زیرا این قالب ها بدون واسطه به مشتریان ارسال می شود. کیفیت قالب های ایران وافل به حدی است که می توان بیش از 30 بار بدون ترک و یا شکستگی از آن استفاده کرد.

قیمت قالب وافل در خرید و فروش با توجه به تغییرات قیمت مواد اولیه در تولید وافل دارای نوسانات می باشد. ولی چون ما تولید کننده قالب های وافل هستیم با حذف واسطه ها می توانیم محصولات خود را با قیمت مقرون به صرفه ای در اختیار شما قرار دهیم، با قاطعیت می توانیم بگوییم قالب های وافل این شرکت دارای اقتصادی ترین قیمت می باشد. اگر قصد خرید قالب وافل را دارید می توانید برای مشاوره و استعلام قیمت قالب وافل با شماره های شرکت تماس بگیرید و از قیمت روز کلیه محصولات آگاه شوید.

همان طور که پیش تر گفتیم قیمت قالب وافل وابسته به نوع مواد اولیه و نوع معمولی یا قفل دار قالب ها متغیر می باشد. همچنین مواد مصرفی و وزن قالب نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. طبیعتاً هرچه قالب وافل سنگین تر و از وزن بیشتری برخوردار باشد، مواد اولیه ی بیشتری در آن به کار رفته است. در این صورت قیمت قالب وافل افزایش می یابد. خب مسلماً هرچه مواد اولیه درجه یک و با کیفیت در قالب به کار رفته باشد، قیمت قالب وافل افزایش پیدا خواهد کرد. هنگام خرید قالب وافل جهت تضمین کیفیت قالب ها حتما گارانتی را از شرکت دریافت نمایید.

قیمت خرید قالب وافل

تولید قالب وافل با کیفیت از خدمات ما است، از این رو قیمت خرید برای مشتریان بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین شرکت ایران وافل این تضمین را به کارفرمایان و مجریان در هنگام خرید قالب وافل خواهیم داد، تا در صورت هرگونه شکستگی یا ترک گارانتی تعویض را خواهیم داشت. قیمت خرید قالب وافل با توجه به عملکرد و نوع طراحی و از همه مهمتر طول دهانه می تواند متفاوت باشد. قالب های وافل به دو نوع  قالب وافل یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی شده اند. قالب های یک طرفه دارای عملکرد یک طرفه دارد یعنی بار وارد بر سازه را به دو تیر رو به روی هم وارد می کند. معمولاً نوع تیرچه ریزی در قالب وافل یک طرفه به صورت شطرنجی می باشد. عملکرد قالب وافل دو طرفه همان طور که از نامش مشخص است دو طرفه می باشد. این بدان معنا است که بارسازه بر چهار تیر اطراف سقف وارد می کند. قالب وافل دو طرفه به صورت دو مدل معمولی و قفل دار تولید می شود.

 قیمت قالب وافل

قیمت فروش قالب وافل

فروش قالب وافل یک طرفه و فروش قالب وافل دوطرفه تخصصی ترین حرفه ی کارشناسان فروش ایران وافل می باشد. این شرکت مناسب ترین قیمت فروش  قالب های یک طرفه و دوطرفه وافل را با توجه به طراحی سازه انتخاب شده و با مطمئن ترین گارانتی در اختیار کارفرمایان و پیمانکاران عزیز قرار خواهد داد. قیمت فروش قالب وافل یک‌طرفه باتوجه به پروژه‌های اجرایی متفاوت است. جهت آگاهی از قیمت ها با کارشناسان ما تماس و از مشاوره رایگان این شرکت بهره مند شوید.

نکات مهم خرید قالب وافل و اجرای قالب وافل

سقف وافل یکی از انواع سقف های بتنی است که با استفاده از قالب های وافل علاوه بر ظاهری زیبا، شامل مزایای اقتصادی و فنی بسیاری می شود. مهمترین مزایای قالب وافل حذف وزن مرده سازه می باشد که شاهد نمای زیبایی در سطح زیرین سقف خواهید بود. شرکت ایران وافل در زمینه تولید قالب وافل و کلیه خدمات مهندسی مرتبط از جمله فروش قالب وافل ، طراحی و تولید قالب وافل فعالیت دارد، این مجموعه گارانتی یکساله تعویض محصول را در هنگام خرید ارائه می دهد پس از خرید قالب وافل دیگر نگران شکستگی و ترک آن ها در حین نباشید. قیمت قالب های وافل این مجموعه بسیار اقتصادی بوده وجذابیت استفاده از این سقف را دوچندان می کند.

در خواست  تمامی مهندسان و کارفرمایان اجرای سقفی مقاوم در عین حال مقرون به صرفه است که با خرید از ما امکان پذیر خواهد شد. زمان خرید قالب وافل و ابعاد آن گزینه های مختلفی پیش رو است که عبارتند از:

  • ارتفاع قالب وافل
  • عرض ریب یا تیرچه سقف وافل
  • آکس به آکس قالب وافل (ابعاد قالب وافل)

به طور کلی می توان گفت سقف وافل از جمله سیستمی است که مزایای اجرای آن بیش از معایب آن می باشد.از جمله مزایای قالب وافل: سهولت در اجرا، کم خطر بودن، کاهش زمان اجرا، مقرون به صرفه، مقاوم سقف وافل می باشد.

مشاوره رایگان خرید قالب وافل با کارشناسان ایران وافل

کارشناسان فروش ما آماده ارائه خدمات مشاوره و بررسی نقشه سازه و معماری شما به صورت رایگان می باشند. پس از مشاوره شما می توانید متناسب با پروژه بهترین گزینه را از بین خرید قالب وافل، فروش قالب های وافل انتخاب کنید و پس از مشاوره با توجه به نوع سازه و متراژ آن، اقتصادی ترین راهکار و ابعاد قالب وافل به شما پیشنهاد می گردد.

 این مجموعه آمادگی خود را برای خرید قالب های استفاده شده اعلام می دارد. بازخرید قالب وافل یا بهتر است بگوییم خرید دست دوم قالب وافل مشتریان ، از خدمات دیگر ایران وافل می باشد. پس از پایان پروژه اگر کارفرما قصد فروش قالب وافل استفاده شده ی خود را داشته باشد.به کارفرمایان و مجریان در زمان خرید قالب وافل این تضمین را می دهیم، در صورت موافقت کارفرما در پایان پروژه قالب های استفاده شده را با قیمتی مناسب بازخرید کنیم، حتی می توانید قالب های مستهلک خود را به ما فروخته و به جای دریافت وجه نقد، با پرداخت هزینه جزیی سفارش قالب جدید با ابعاد مورد نیاز پروژه های دیگر را ثبت کنید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :